Foldery

Zawartość folderu "☑☑ Biologia i Botanika, Flora i Fauna"
Aleksander Herczek, Jacek Gorczyca - Płazy i gady Polski. Atlas i klucz [PL][PDF].rar 3.82 MB
Aleksander Herczek, Jacek Gorczyca  - Płazy i gady Polski. Atlas i klucz [PL][PDF]

Aleksander Herczek, Jacek Gorczyca - Płazy i gady Polski. Atlas i klucz [PL][PDF]


Format: pdf
Język: PL
Jakość: BDB
Stron: 102
Kompresja: RAR

Plaży i gady to zwierzęta, które zawsze wywoływały wśród ludzi wiele emocji. W dawnych czasach budziły z reguły wstręt i strach wynikające z ich wyglądu, skrytego trybu życia, nieznajomości ich bionomii oraz prawdziwej czy domniemanej jadowitości. Gady utożsamiano z symbolem zła i były one pierwowzorem legend i baśni o smokach i bazyliszkach. Stosunek ludzi do tych zwierząt odzwierciedlają różnego typu porównania i powiedzenia, które przetrwały do dziś. Określenia: ty żmijo, jaszczurko, padalcu, itp. Mają zawsze pejoratywne zabarwienie. Również obecnie lęk przed ukąszeniem powoduje, iż w wielu okolicach wytępiono nie tylko jadowitą żmiję zygzakowatą (będącą pod ochrona prawną!), ale również inne, zupełnie bezbronne węże, a nawet padalce. Pomimo lęku i wstrętu, jaki budziły gady (a może dzięki nim), medycyna starożytna i późniejsza wykorzystywała wiele organów tych zwierząt do przyrządzania różnego typu leków. O skuteczności niektórych z nich (na przykład o cudownych właściwościach leków ze żmij) niektórzy ludzie są przekonani jeszcze obecnie.


Więcej >
Andrew Edney, Roger Mugford - Psy i szczenieta [PL][pdf].rar 14.58 MB
Andrew Edney, Roger Mugford - Psy i szczenieta [PL][pdf]

Andrew Edney, Roger Mugford - Psy i szczenieta [PL][pdf]


Tytuł: Psy i szczenieta. Wszystko o chodowli, pielęgnowaniu i leczeniu psów.
Autor: Andrew Edney, Roger Mugford
Format uploadu: PDF, djvu
Ilość stron: 56
Wersja językowa: PL
Kompresja: RAR

Ksiązka jest pomocną lekturą zarówno dla posiadaczy psów, jak i dla osób, które chcą psa kupić. Zawiera elementarne wiadomości o psach i daje odpowiedzi na podstawowe pytania: jakiego psa kupić - czym go karmić - ja się nim opiekowac w czasie choroby i na starość - co zrobić, jeśli ulegnie wypadkowi - jak odebrać poród - czy można samemu wychować osierocone szczenięta - kiedy i na co je szczepić.


Więcej >
B.Ciereszeszko, J.Rak - Podręczny leksykon - Kwiaty w domu A-E [PL][pdf].rar 7.49 MB
B.Ciereszeszko, J.Rak - Podręczny leksykon - Kwiaty w domu A-E [PL][pdf]

B.Ciereszeszko, J.Rak - Podręczny leksykon - Kwiaty w domu A-E [PL][pdf]


Tytuł: Podręczny leksykon - Kwiaty w domu część 1/3 A-E
Autor: Barbara Ciereszeszko Jarosław Rak
Format uploadu: PDF
Ilość stron: 90
Wersja językowa: PL
Kompresja: RAR

Światem kwiatów doniczkowych rządzi moda. Zmiany upodobań nie przebiegają może tak dynamicznie jak na paryskich wybiegach, jednak raz na jakiś czas pojawia się nowy, nieznany dotychczas gatunek, a stary popada w zapomnienie. Szkółkarze dwoją się i troją, by do trudnych warunków panujących w mieszkaniach przystosować nowe gatunki, stworzyć kolejne piękniej kwitnące czy obficiej owocujące odmiany.
Hitem ostatnich sezonów jest efektowny zamiokulkas, jednak oprócz niego ciągle możemy liczyć na żelazne pozycje, takie jak Szeflera, palma daktylowa czy nefrolepis. Każdy więc znajdzie roślinę idealnie pasującą do charakteru wnętrza i warunków w nim panujących. Ale jak poruszać się wśród kilkuset gatunków nadających się do uprawy na parapetach okiennych, który z nich wybrać, by nasze mieszkanie było efektownie udekorowane i jednocześnie na czasie?


Więcej >