Foldery

Zawartość folderu "✙✙✙ KURSY PORADNIKI JĘZYKI"
✙✙ Kursy Językowe . ✙✙ Ewa Chodakowska Treningi ćwiczenia
✙✙ Nauka gry na gitarze ✙✙ Kursy samoobrony
JĘZYKI_KURSY_ ENCYKLOPEDIE_PORADNIKI

Kurs 3D Studio Max - Techniki Zaawansowane.rar 1.63 GB
Kurs 3D Studio Max - Techniki Zaawansowane

Kurs 3D Studio Max - Techniki Zaawansowane


Zapewne wiele razy zastanawiasz się, co zrobić, aby Twoje prace wyglądały tak efektownie, jak te znalezione w sieci. Często nawet z przeciętnego modelu można stworzyć fantastyczną grafikę 3D, z pomocą odpowiednich ustawień oświetlenia i renderingu. Wszystkie te zaawansowane techniki omówione zostały w najnowszym kursie 3D!
Kompletny kurs 3d Studio Max to ponad 6 godzin wysokiej jakości materiałów Video, podczas których poznasz warsztat eksperta dotyczący przekształcania zwykłych modeli w fantastyczne sceny 3D z pomocą narzędzi 3D.
W kursie poznasz zaawansowane schematy oświetlenia i dobierzesz materiały tak, aby Twoje obiekty wyglądały realistycznie. Korzystając z pluginu Mental Ray, który dostarczany jest razem z 3D Studio, nauczysz się dobierać optymalne ustawienia. Nauczysz się także pracować z oświetleniem imitującym studyjne, dzięki czemu przygotujesz doskonałe modele 3d produktów. Dodatkowo, całość dopełnimy efektami graficznymi, przygotowanymi w Photoshopie, aby efekt był jak najlepszy. Pokażemy także, jak pracować z animowanym tekstem na potrzeby stron WWW i czołówek!
W kursie znajdziesz kompletny projekt, w którym krok po kroku zaprojektujemy realistyczną scenę w przestrzeni 3D. Następnie na przygotowane obiekty nałożymy tekstury i zaprezentujemy kilka ciekawych technik prezentacji i renderowania modelu, koncentrując się na jego realistycznym oświetleniu.

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest przeznaczony dla osób, które przerobiły kurs podstawowy 3D Studio Max i chcą, aby ich prace wyglądały jak najlepsze prezentacje, znalezione w sieci! To kurs dla wszystkich, którzy chcą sprawnie tworzyć realistyczne postacie, płynne efekty specjalne i wizualnie atrakcyjne gry, a także najwyższej jakości sekwencje przeznaczone do filmów oraz na potrzeby stron WWW!

Zalecana znajomość:
Kurs 3ds Max Podstawy
Kurs After Effects Techniki Pracy

Kurs zgodny z wersją:
3ds Max 2009 i nowsze


Więcej >
Kurs Adobe Photoshop CS5.Esencja - Strefa Kursów.rar 648.57 MB
Kurs Photoshop CS5 - Esencja

Kurs Photoshop CS5.Esencja


Cały kurs z komentarzem lektora. To naprawdę skuteczna metoda nauki. Wszystkie tematy możesz opanować dosłownie w jeden wieczór!
Nasz kurs wideo Adobe Photoshop CS5 Esencja pozwoli Ci poznać wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z tworzeniem i obróbką grafiki w tym wspaniałym programie. Przekonasz się dlaczego jest on tak popularny wśród milionów użytkowników na całym świecie na całym świecie.
Kurs stworzyliśmy z myślą o praktycznym zastosowaniu zawartej w nim wiedzy. Dzięki niemu opanujesz Photoshop CS5 w bardzo szerokim zakresie: od tworzenia grafiki po edycję zdjęć. Poznasz także zagadnienia związane z tworzeniem zdjęć HDR, obiektów 3D czy edycją plików RAW. Kurs oparty jest na najnowszej wersji programu, która wprowadziła kilka bardzo ciekawych narzędzi.
Zobacz czego się nauczysz:
* Poznasz interfejs programu.
* Dowiesz się jak tworzyć, zapisywać i modyfikować dokumenty.
* Opanujesz różne techniki zaznaczania elementów zdjęcia i usuwania tła.
* Dowiesz się jak wykorzystać warstwy.
* Dowiesz się jak tworzyć tekst i obiekty wektorowe.
* Poznasz najistotniejsze zagadnienia związane z obróbką zdjęć.
* Poznasz różne techniki pracy z kolorem oraz narzędziami do rysowania.
* Opanujesz różne techniki korekcji zdjęć.
* Nauczysz się wykorzystywać style warstw i filtry.
* Dowiesz się jak działa moduł Camera RAW.
* Poznasz techniki pracy z wieloma plikami jednocześnie np. tworzenie panoram.
* Dowiesz się jak używać programu Photoshop do obróbki filmów oraz tworzenia animacji.
* Nauczysz się tworzyć zdjęcia HDR.
* Nauczysz się tworzyć i edytować obiekty 3D.
* Poznasz najważniejsze narzędzi do retuszu fotografii.
* Nauczysz się korzystać z nowych narzędzi wersji CS5.
* Dowiesz się jak zarządzać kolekcją zdjęć w programie Bridge.


Więcej >
Kurs Android - Tworzenie Aplikacji - Strefa Kursów.rar 607.17 MB
Kurs Android - Tworzenie Aplikacji

Kurs Android - Tworzenie Aplikacji


czas trwania: 5 godzin
Ilość filmów: 46
Dźwięk: Lektor polski
Wymagania: win linux mac

Android to obecnie najpopularniejsza platforma mobilna dla smartphonów i tabletów. Swoją ogromną popularność wśród użytkowników zawdzięcza bez wątpienia otwartości systemu, która w krótkim czasie przełożyła się na liczbę 800 tysięcy aplikacji. Pomimo ponad 70% udziału w światowym rynku smartphonów i niemal 42 miliardów pobrań w sklepie Google Play, programiści nadal uważają, że wykorzystali zaledwie niewielką część możliwości jakie daje Android.

Z naszym kursem:
Poznasz konfigurację środowiska pracy oraz strukturę typowej aplikacji.
Nauczysz się tworzyć interfejs z użyciem różnych kontrolek.
Zaprojektujesz unikalne menu.
Dowiesz się jak generować grafiki i animacje.
Poznasz metody wzbogacania aplikacji o wideo i dźwięk.
Zapoznasz się ze sposobami przechowywania danych oraz preferencji użytkownika.
Stworzysz swój własny Widget.
Nauczysz się nawiązywać połączenia sieciowe.
Przygotujesz swoją aplikację do publikacji w sklepie Google Play.

Nasz kurs przeznaczony jest dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem ciekawych aplikacji na ten system mobilny. Począwszy od części teoretycznej, w której zapoznasz się z IDE i jego narzędziami, przejdziemy do części praktycznej, w której pokażemy jak tworzyć animacje poklatkowe, wyjaśnimy jak odtwarzać pliki audio-video, a także opowiemy o metodach zapisywania i odczytywania danych. Ponadto, z naszym kursem dowiesz się jak tworzyć proste widgety, ustawiać lokalizację GPS, publikować stworzoną aplikację w sklepie Google Play oraz wiele innych. Ten kurs do doskonałe kompendium wiedzy, które wprowadzi Cię w świat Androida. Dzięki nam, szybko zwiększysz swoje umiejętności i zaczniesz tworzyć własne aplikacje.


Więcej >
Kurs CorelDRAW X4.Szybki start - Tutoria.rar 387.75 MB
CorelDRAW X4.Szybki start

Kurs CorelDRAW X4.Szybki start


Czas trwania: 3 h 00 min
Ilość filmów: 34
Poziom: podstawowy
plik: RAR 1% dane naprawcze

Kurs jest przeznaczony dla użytkowników początkujących, którzy dopiero zaczynają pracę z programem. Naukę rozpoczniemy od omówienia interfejsu programu, potem omówimy najważniejsze narzędzia rysunkowe takie jak prostokąt, elipsa, krzywe Beziera. Nauczymy się modyfikować kształty, nadawać im kolory i wypełniać je teksturami. Powiemy również sporo o pracy z grafiką rastrową, pokażemy między innymi, jak stosować filtry na zdjęciach i w jaki sposób wektoryzować grafiki. Na praktycznych przykładach omówimy możliwości ramek tekstowych oraz pokażemy, jak wyrównywać elementy względem siebie. W kursie pokazane będą również możliwości importu i eksportu obrazków, między innymi sposoby publikacji plików w formacie PDF.

CorelDRAW X4 to kolejna odsłona niezwykle popularnego pakietu do obróbki grafiki wektorowej. Produkt ten jest często używany w firmach poligraficznych, gdzie wykorzystywany jest do tworzenia ulotek, broszur i grafiki reklamowej.


Więcej >
Kurs Efektowne Strony z CSS3 - Strefa Kursów.rar 983.20 MB
Kurs Efektowne Strony z CSS3

Kurs Efektowne Strony z CSS3


Czas trwania: 8 godzin
Ilość filmów: 90
Dźwięk: Polski lektor
Plik: RAR.Dodane 1% dane naprawcze.

Naucz się tworzyć strony internetowe z użyciem kaskadowych arkuszy stylów czyli CSS. Wykorzystaj najnowszą specyfikację języka służącego do definiowania wyglądu strony. CSS w wersji oznaczonej numerem 3 wprowadza wiele atrakcyjnych nowości: gradienty, transformacje, nowe selektory itp. CSS3 oferuje także łatwiejsze dostosowywanie wyglądu witryny do różnych urządzeń, umożliwia tworzenie cieni, zaokrąglonych narożników oraz animowanych przejść. CSS pozwala na osiągnięcie atrakcyjnego wyglądu bez konieczności stosowania takich technologii jak Flash czy javascript.

Nasz kurs omawia wszystkie istotne aspekty tej wspaniałej technologii. Nawet kompletnie początkujące osoby będą w stanie szybko opanować podstawy. Użytkownicy bardziej zaawansowani będą mieli okazję zapoznać się z nowościami CSS3. Przed ponad 8 godzin omawiamy bardzo szeroki zakres tematów. Dowiesz się jak stosować sektory i pseudoklasy. Poznasz rozwiązania umożliwiające formatowanie tekstu, tabel, list czy odnośników. Dowiesz się jak korzystać z dziedziczenia oraz jak definiować marginesy, dopełnienia oraz obramowania. Omówimy również takie zagadnienia jak tworzenie układu wielokolumnowego, pozycjonowanie elementów oraz edycja tła. Przy okazji poznasz sporo praktycznych podpowiedzi: dowiesz się jak dostosować wygląd witryny do różnych przeglądarek, jak przygotować alternatywne style do wydruku itp. Duży nacisk położyliśmy na omówienie nowych funkcjonalności CSS: gradientów, transformacji, zaokrąglonych narożników, cieni, przejść i odbić. Całość zakończymy stworzeniem praktycznego projektu z użyciem nowoczesnych rozwiązań.

Kurs ma za zadanie wyjaśnić zasady użycia CSS. Proste przykłady pozwolą na szybkie przyswojenie wiedzy, a szeroki zakres materiału umożliwi bezproblemowe rozpoczęcie pracy nad własnymi projektami. Wiedzę można w każdej poszerzyć korzystając z innych kursów z naszej oferty, które omawiają powiązane technologie: HTML5, java sc ript, jQuery oraz AJAX.

Do kursu dołączyliśmy wszystkie pliki źródłowe, dzięki czemu oglądając kurs możesz od razu powtarzać pokazane w nim czynności.


Więcej >
Kurs Excel 2007 w praktyce - Tutoria.rar 206.84 MB
Excel 2007 w praktyce

Excel 2007 w praktyce


Czas trwania: 2 h 01 min
Ilość filmów: 34
Poziom: podstawowy, średni
plik rar 1% dane naprawcze

Kurs jest przeznaczony dla użytkowników, którzy mają opanowane podstawy pracy z arkuszem kalkulacyjnym i chcą poszerzyć swoje umiejętności. Stanowi on również doskonałe wprowadzenie dla osób, które wcześniej używały starszych wersji Excela i chcą sprawnie korzystać z najnowszej wersji tego programu.

Po obejrzeniu kursu będziesz wiedzieć, jak używać nowego interfejsu pakietu Office 2007, jak szybko wprowadzać dane i nimi manipulować oraz poznasz wiele przydatnych na co dzień funkcji. Duża część kursu została poświęcona możliwościom zarządzania danymi oraz ich analizie i graficznej prezentacji.

Excel 2007 to kolejna wersja arkusza kalkulacyjnego firmy Microsoft. Jego ogromne możliwości w zakresie wykonywania obliczeń oraz analizy i prezentacji danych powodują, że jest on najpopularniejszym narzędziem tego typu używanym zarówno w firmie jak i w domu.


Więcej >
Kurs HTML.Szybki Start - Strefa Kursów.rar 314.46 MB
Kurs HTML.Szybki Start - Strefa Kursów

Kurs HTML.Szybki Start - Strefa Kursów


Czas trwania: 2, 5 godziny
Ilość filmów: 27
Dźwięk: Lektor polski
Wymagania: win linux mac
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Ten kurs został stworzony w 2007 roku. Obecnie standardem w budowanie stron internetowych jest HTML w wersji 5. Jednak warto obejrzeć ten kurs, aby poznać podstawy HTML.
Powszechnie wiadomo, że własna strona internetowa to najlepszy sposób aby zaistnieć w sieci. Współczesne technologie umożliwiają tworzenie niezwykle atrakcyjnych i ciekawych witryn. Jednak wciąż podstawą każdej, nawet najbardziej rozbudowanej strony WWW jest język HTML.
Poznaj podstawy języka HTML razem z nami i stwórz własną stronę WWW.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kurs, który wprowadzi Cię w świat tego języka. Poznaj strukturę i elementy języka HTML. Opanuj umiejętności niezbędne do tworzenia stron internetowych. Zdobądź wiedzę na temat tworzenie tabel, wykorzystania formularzy, multimediów i wielu innych elementów używanych powszechnie na stronach WWW. Przekonaj się, że to jest naprawdę łatwe! Cały kurs to niemal 3 godziny filmów z komentarzem lektora. Oglądając poszczególne filmy bez problemu opanujesz pokazane w nich czynności. Nie musisz już korzystać z książek pisanych trudnym i zawiłym językiem. Teraz i ty możesz poznać podstawy języka HTML!
Kurs rozpoczyna się od omówienia samych podstaw, tak aby nawet początkujący użytkownicy nie mieli problemów z opanowaniem tematu. W kolejnych rozdziałach poznasz najczęściej używane polecenia dotyczące np. formatowania tekstu, umieszczania obrazków i odnośników czy tworzenia formularzy. Na koniec możesz obejrzeć rozdziały dotyczące tworzenia prostej, przykładowej strony WWW z wykorzystaniem poznanych wcześniej funkcji i poleceń.
Wybrane zagadnienia poruszane w kursie:
*Struktura dokumentu
*Tworzenie tabel
*Multimedia
*Elementy pozycjonowania
*Ramki
*Polskie znaki

Kurs HTML.Szybki Start - Strefa Kursów1


Więcej >
Kurs HTML5 - Tutoria.rar 545.06 MB
Kurs HTML5

Kurs HTML5


Czas trwania: 3 h 10 min
Ilość filmów: 50
Poziom: podstawowy, średni
plik rar 1% dane naprawcze

HTML5 jest kolejną odsłoną języka używanego do tworzenia stron internetowych. Wnosi on wiele nowych znaczników i atrybutów, które ułatwiają życie designerom i programistom internetowym. Dzięki nim można tworzyć strony, które są lepiej skonstruowane semantycznie niż dotychczas.

Oglądając filmy instruktażowe poznasz nowe znaczniki i zobaczysz, jak z nich korzystać. Do takich znaczników zalicza się VIDEO, które umożliwia proste wstawianie plików wideo oraz znacznik CANVAS, umożliwiający rysowanie obrazków w przeglądarce. Kolejną dużą nowością są rozbudowane kontrolki formularzy oraz wprowadzenie kilku nowych znaczników opisujących strukturę strony, takich jak ARTICLE czy SECTION.

Z tego kursu dowiesz się, jaki jest stan rozwoju HTML5 w momencie tworzenia kursu (kwiecień 2011), co jest już dziś gotowe do użycia, jakie są nowe możliwości tego języka i jakie narzędzia są najlepsze do stosowania w okresie przejściowym, w którym istnieją zarówno nowoczesne, jak i starsze przeglądarki nie radzące sobie z HTML5.


Więcej >
Kurs Joomla! 2.5.Szybki start - Tutoria.rar 483.80 MB
Kurs Joomla 2.5 - Szybki start

Kurs Joomla! 2.5.Szybki start


Czas trwania: 4 h 15 min
Ilość filmów: 50
Poziom: podstawowy
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Kurs pozwala na poznanie systemu Joomla! 2.5 od podstaw i jest przeznaczony dla użytkowników początkujących. Nauka rozpoczyna się od pobrania potrzebnych komponentów, zainstalowania ich na własnym komputerze i wstępnego skonfigurowania witryny. W kolejnych lekcjach poznasz menedżera mediów, nauczysz się tworzyć kategorie dla treści, poszczególne artykuły oraz zarządzać nimi i je konfigurować. Poznasz zasady tworzenia menu i publikowania różnych modułów w różnych miejscach witryny, dodawania reklam i tworzenia formularza kontaktowego. Dowiesz się, jak samemu wprowadzać modyfikacje do wyglądu witryny, instalować szablony i przydatne rozszerzenia, jak działają uprawnienia i kontrola dostępu do treści. Nauczysz się tworzyć kopie zapasowe witryny i zobaczysz, jak można przenieść witrynę na serwer w internecie.

Joomla! to popularny system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia szybkie tworzenie zaawansowanych witryn internetowych i zarządzanie nimi nawet bez znajomości języka HTML. Dzięki dużej ilości dostępnych rozszerzeń i szablonów można łatwo zwiększać jego możliwości i dostosowywać jego działanie i wygląd do własnych wymagań.


Więcej >
Kurs Photoshop CS4.Fotografia cyfrowa - Tutoria.rar 1.02 GB
Kurs Photoshop CS4 - Fotografia cyfrowa

Kurs Photoshop CS4.Fotografia cyfrowa


Czas trwania: 4 h 54 min
Ilość filmów: 50
Poziom: podstawowy, średni
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Ten kurs skupia się wyłącznie na pracy ze zdjęciami cyfrowymi i jest przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników Photoshopa. Oglądając kolejne filmy instruktażowe nauczysz się, jak korygować często występujące problemy, jak radzić sobie ze zdjęciami zniszczonymi, dowiesz się, jak wykonać przekonujący retusz twarzy, a także nauczysz się korzystać z modułu Camera Raw służącego do obróbki coraz powszechniejszych negatywów cyfrowych. W trakcie kursu zapoznasz się z interfejsem polskojęzycznego Adobe Photoshop CS4 i dowiesz się, jak używać najnowszych technik i narzędzi. Dodatkowo w materiałach do pobrania znajdziesz przygotowane przez nas operacje Photoshopa, które przyspieszają wykonywanie niektórych technik omawianych w kursie.

Kurs oparty jest na polskiej wersji językowej programu Photoshop CS4.


Więcej >
Kurs Photoshop CS4.Obiekty inteligentne - Tutoria.rar 83.86 MB
Kurs Photoshop CS4 - Obiekty inteligentne

Kurs Photoshop CS4.Obiekty inteligentne


Czas trwania: 1 h 15 min
Ilość filmów: 17
Poziom: zaawansowany
Plik: RAR 1% dane naprawcze

W tym kursie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące wykorzystania obiektów inteligentnych we własnych projektach. Inteligentne obiekty w Photoshopie to niesamowicie elastyczne warstwy o dużo większych możliwościach niż warstwy tradycyjne. Można deformować je niedestrukcyjnie, czyli zniekształcać tak, że łatwo można wrócić do pierwotnego wyglądu warstwy zachowując jakość obrazu sprzed przekształcenia. Stosując obiekty inteligentne zawsze pracujesz z najwyższą możliwą jakością. Możesz zastosować na nich szereg filtrów, po czym je usunąć i wrócić do pierwotnego wyglądu warstwy. To działa nawet po zapisaniu pliku i powtórnym otwarciu go.

Wśród innych możliwości znajduje się mieszanie różnych trybów koloru w ramach jednego pliku, zaszywanie pliku RAW w obiekcie inteligentnym, czy też bardzo pomocne klonowanie pozwalające na jednoczesną zmianę wyglądu wielu warstw. Każdy, kto chce osiągać maksymalną jakość swoich prac, pracować szybciej, wydajniej i pozostawić sobie furtkę do ciągłych zmian kompozycji, musi zapoznać się z niesamowitą funkcjonalnością, jaką dają obiekty inteligentne i współpracujące z nimi inteligentne filtry.


Więcej >
Kurs Photoshop Elements 5.Szybki start - Tutoria.rar 299.06 MB
Kurs Photoshop Elements 5 - Szybki start

Kurs Photoshop Elements 5.Szybki start


Czas trwania: 2 h 49 min
Ilość filmów: 34
Poziom: podstawowy
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Kurs jest przeznaczony dla początkujących użytkowników programu Photoshop Elements 5, którzy chcą zapoznać się z jego możliwościami oraz technikami pracy nad własnymi zdjęciami cyfrowymi. Na podstawie kilku prostych projektów objaśniamy przydatne narzędzia i funkcje, które dają przedsmak tego, co jest możliwe do zrobienia w tym programie. Po obejrzeniu kursu będziesz w stanie zgromadzić swoje zdjęcia w bibliotece, opisać je, a także szybko poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Będziesz w stanie także wykonać nieco trudniejsze operacje na zdjęciach, takie jak poprawienie ostrości lub wstawienie nowego nieba.

Photoshop Elements 5 pozwala na pracę z plikami RAW i co ciekawe, uaktualnienia modułu Camera RAW są zgodne z tą wersją Elementsa, a na przykład użytkownicy Photoshopa CS2 niestety z tych uaktualnień korzystać nie mogą. Pewną przewagą nad Photoshopem CS2 są też niektóre narzędzia, sprofilowane typowo pod fotografów a niedostępne w "dużej" wersji Photoshopa. Do takich narzędzi należy "Magic Selection Brush" lub funkcja poprawy koloru skóry. A najlepszą cechą bijącą na głowę Photoshopa jest cena. Otóż Elements kosztuje w przybliżeniu jedną dziesiątą ceny Photoshopa. Warto się go nauczyć!


Więcej >
Kurs Photoshop Elements 7.Obróbka zdjęć cyfrowych - Tutoria.rar 320.49 MB
Kurs Photoshop Elements 7 - Obróbka zdjęć cyfrowych

Kurs Photoshop Elements 7.Obróbka zdjęć cyfrowych


Czas trwania: 4 h 30 min
Ilość filmów: 52
Poziom: podstawowy
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Kurs jest przeznaczony dla początkujących użytkowników Photoshop Elements 7, którzy pragną samodzielnie poprawiać zdjęcia cyfrowe.

Nauka rozpoczyna się od przedstawienia najczęściej spotykanych problemów ze zdjęciami wraz ze sposobami ich korekty. Kolejną grupą tematów jest retusz postaci, głównie elementów twarzy. W dalszej części omawiane są sposoby tworzenia panoram, pokazu slajdów i praca ze zdjęciami w formacie RAW. Ostatnią część kursu stanowi omówienie Organizatora, który służy do zarządzania kolekcją zdjęć.

Wspaniałym uzupełnieniem programu są stworzone przez nas rozszerzenia do Photoshop Elements (dostępne jako materiały do pobrania) pozwalające na zwiększenie możliwości edytora.

Program Photoshop Elements 7 jest nazywany młodszym bratem Photoshopa i jest on doskonałym wyborem dla osób chcących obrabiać zdjęcia cyfrowe, tworzyć kompozycje i fotomontaże.


Więcej >
Kurs Photoshop Elements 8.Szybki start - Tutoria.rar 1.45 GB
Kurs Photoshop Elements 8 - Szybki start

Kurs Photoshop Elements 8.Szybki start


Czas trwania: 3 h 14 min
Ilość filmów: 31
Poziom: podstawowy, średni
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Kurs prezentuje zarówno możliwości szybkiej korekty zdjęć za pomocą automatycznych funkcji programu, jak i bardziej zaawansowane techniki pracy z obrazem cyfrowym. Oglądając kurs dowiesz się czym są warstwy, warstwy korekcyjne, jak tworzyć zaznaczenia i do czego można wykorzystać maskę warstwy. Poznasz narzędzia retuszerskie oraz przydatne filtry, a także nauczysz się pracować ze zdjęciami w formacie RAW, naprawiać stare zniszczone fotografie oraz wykonywać panoramy. Dzięki tej wiedzy szybko rozpoczniesz prace nad własnymi zdjęciami.

Wspaniałym uzupełnieniem programu są stworzone przez nas rozszerzenia do Photoshop Elements (dostępne jako materiały do pobrania) pozwalające na zwiększenie możliwości edytora.

Program Photoshop Elements 8 jest nazywany młodszym bratem Photoshopa i jest on doskonałym wyborem dla osób chcących obrabiać zdjęcia cyfrowe, tworzyć kompozycje i fotomontaże.


Więcej >
Kurs Photoshop.Fotomontaże i efekty - Tutoria.rar 577.82 MB
Kurs Photoshop - Fotomontaże i efekty

Kurs Photoshop - Fotomontaże i efekty


Czas trwania: 2 h 58 min
Ilość filmów: 17
Poziom: średni, zaawansowany
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Photoshop jest narzędziem umożliwiającym osiąganie niesamowitych efektów graficznych ograniczonych jedynie wyobraźnią twórcy. W tym kursie pokazujemy, jak zmusić Photoshopa do współpracy przy tworzeniu kilkunastu projektów. Zaczynamy od podstawowych technik przydatnych w każdej sytuacji, czyli mieszania warstw, stosowania masek i wykorzystania ciekawych filtrów. Następnie przechodzimy do tworzenia efektów specjalnych i fotomontaży.

Na przykładzie kilku projektów pokazujemy dziesiątki przydatnych tricków, zapoznajemy ze sposobami myślenia o konkretnych problemach i pokazujemy, jak te problemy rozwiązywać. Omawiamy również projekty mające na celu modyfikację charakteru zdjęć. Wśród nich znajdziesz techniki tworzenia pastelowych portretów, stylizację podobną do zdjęć z magazynów kulturystycznych, a także prostą technikę tworzenia własnego oświetlenia sceny. Obserwując, jak prowadzący pracuje ze zdjęciami zauważysz, że istnieje wiele sposobów na osiągnięcie oczekiwanego efektu, i że poznane fragmenty technik można wykorzystać w zupełnie innych celach.

Kurs oparty jest na polskiej wersji językowej programu Photoshop CS4.


Więcej >
Kurs Photoshop.Techniki pracy cz. 1-4 - Tutoria.rar 1.13 GB
Kurs Photoshop - Techniki pracy cz. 1-4

Kurs Photoshop.Techniki pracy cz.1-4


W pliku znajdują się cztery części kursu Photoshop - Techniki pracy. Wiedza zawarta w tych kursach jest nieodzowna dla każdego, kto chce poznać program Photoshop i używać go skutecznie do obróbki zdjęć czy tworzenia fotomontaży. Ucząc się z tych kursów, poznasz zarówno podstawy pracy w Photoshopie jak i zaawansowane narzędzia.

Krótki opis poszczególnych części

Część pierwsza:


Zakres tematów: warstwy, zaznaczenia, tryby mieszania
Całkowity czas trwania: 2h 41minCzęść druga:


Zakres tematów: narzędzia malarskie, maski, szybka maska
Całkowity czas trwania: 2h 28minCzęść trzecia:


Zakres tematów: ścieżki, maski wektorowe, kanały obrazu, kanał alfa
Całkowity czas trwania: 3h 05minCzęść czwarta:


Zakres tematów: narzędzia do retuszu, warstwy korekcyjne, obiekty inteligentne
Całkowity czas trwania: 2h 35min

W kursach znajdziesz wiele ciekawych technik, tricków, gotowych rozwiązań wraz z pełnym wyjaśnieniem. Naszym celem jest przekazanie wiedzy tak, aby użytkownik w pełni rozumiał zasadę działania narzędzi i technik, a nie jedynie powtarzał bez namysłu zestawy czynności.

Kupując ten zestaw otrzymujesz łącznie 131 filmów instruktażowych o czasie trwania prawie 11 godzin!

W kursie posługujemy się programem Photoshop CS2 (wersja polska) i omawiamy specyficzne dla tej wersji narzędzia, sposoby pracy i skróty klawiszowe, jednak ogólne idee i techniki pracy pozostają niezmienne i mają zastosowanie także dla starszych i nowszych wersji Photoshopa.

Wymagania programowe
Windows XP / Vista, przeglądarka internetowa Internet Explorer 5.5 lub nowsza, Windows Media Player 7 lub nowszy.

Wymagania sprzętowe
Procesor: Intel/AMD 800 MHz, pamięć RAM: min. 256 MB, napęd DVD-ROM, rozdzielczość ekranu: 1024x768, karta dźwiękowa i głośniki

plik rar 1% dane naprawcze


Więcej >
Kurs PHP i MySQL cz.1.Wstęp do języka PHP - Tutoria.rar 244.87 MB
Kurs PHP i MySQL cz.1

Kurs PHP i MySQL cz.1.Wstęp do języka PHP


Czas trwania: 2 h 48 min
Ilość filmów: 47
Poziom: podstawowy
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Dwuczęściowy kurs PHP i MySQL jest przeznaczony dla użytkowników początkujących. W pierwszej części kursu koncentrujemy się na poznaniu od podstaw języka PHP (wersja 5.2), a druga poświęcona jest współpracy PHP z bazą danych MySQL (wersja 5.0).

Naukę języka PHP zaczynamy od zainstalowania i skonfigurowania pakietu XAMPP zawierającego serwer Apache, interpreter PHP oraz bazę danych MySQL. Po dokonaniu niezbędnych ustawień przechodzimy do omówienia sposobu zagnieżdżania PHP w kodzie strony internetowej. Największa część kursu poświęcona jest prezentacji poszczególnych struktur języka PHP - poczynając od omówienia zmiennych, poprzez struktury kontrolne, zmienne tablicowe oraz funkcje, a kończąc na omówieniu sposobów przekazywania danych z formularzy do skryptu PHP. Wszystkie zagadnienia ilustrowane są zrozumiałymi przykładami, a kody źródłowe skryptów prezentowanych w kursie znajdują się wśród materiałów do pobrania.

Język PHP i baza danych MySQL to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań pozwalających na dynamiczne generowanie stron internetowych. Narzędzia te są niezwykle popularne, ponieważ posiadają duże możliwości i są dostępne za darmo.


Więcej >
Kurs PHP i MySQL cz.2.Współpraca z MySQL - Tutoria.rar 203.56 MB
Kurs PHP i MySQL cz. 2

Kurs PHP i MySQL cz.2.Współpraca z MySQL


Czas trwania: 2 h 18 min
Ilość filmów: 38
Poziom: podstawowy
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Dwuczęściowy kurs PHP i MySQL jest przeznaczony dla użytkowników początkujących. W pierwszej części kursu koncentrujemy się na poznaniu od podstaw języka PHP (wersja 5.2), a druga poświęcona jest współpracy PHP z bazą danych MySQL (wersja 5.0).

W tej części kursu PHP i MySQL omawiamy podstawowe zagadnienia dotyczące tworzenia relacyjnych baz danych MySQL (wersja 5.0) i użycia ich we własnych projektach internetowych. Korzystając z narzędzia phpMyAdmin tworzymy od podstaw bazę danych, którą następnie wykorzystujemy w przykładowej aplikacji. Prezentujemy podstawowe komendy języka SQL służącego do obsługi baz danych oraz techniki pozwalające na użycie poleceń SQL z poziomu języka PHP. Demonstrowana w trakcie kursu aplikacja (kod źródłowy został dołączony do kursu) zawiera typowe elementy wykorzystywane w aplikacjach bazodanowych tworzonych w języku PHP, co pozwala na skuteczne zrozumienie omawianych zagadnień. .

Język PHP i baza danych MySQL to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań pozwalających na dynamiczne generowanie stron internetowych. Narzędzia te są niezwykle popularne, bo posiadają duże możliwości i są dostępne za darmo.


Więcej >
Kurs Pinnacle Studio 15 - Tutoria.rar 706.52 MB
Kurs Pinnacle Studio 15 - Tutoria

Pinnacle Studio 15


Czas trwania: 3 h 14 min
Ilość filmów: 51
Poziom: podstawowy
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Kurs demonstruje poszczególne etapy obróbki materiału wideo, począwszy od przechwycenia nagrania na dysk komputera, poprzez techniki montażu, wzbogacanie filmu o tytuły, przejścia i efekty, aż po zapisanie gotowego dzieła na dysku komputera lub płycie DVD. Oglądając kurs dowiesz się, jak zarządzać projektami w programie Studio, importować materiały multimedialne i archiwizować projekty. Poznasz techniki montażu scen i dowiesz się, jak edytować film korzystając z kilku ścieżek, jak dodawać przejścia, muzykę, tytuły i motywy montażu. Zobaczysz, jak łatwo uzyskać dźwięk przestrzenny czy stworzyć własny ruchomy tytuł. Aby móc wzbogacać swoje filmy, nauczysz się stosować efekty audio i wideo oraz sterować nimi za pomocą klatek kluczowych. Zobaczysz również, jak łatwo można wykonać własne menu do filmu DVD i zapisać gotowy film na płycie lub dysku.

Ponieważ Studio 15 różni się od wersji 14 tylko jedną funkcją (Archiwizacja projektu, film 7), kurs można wykorzystać również do nauki obsługi Pinnacle Studio 14.

Pinnacle Studio HD to jeden z najpopularniejszych programów do obróbki nagrań wideo. Dzięki prostocie obsługi i dużym możliwościom edycyjnym pozwala on na sprawny montaż profesjonalnie wyglądających filmów użytkownikom o różnym stopniu zaawansowania.


Więcej >
Kurs Soundbooth CS4 - Tutoria.rar 438.30 MB
Kurs Soundbooth CS4

Kurs Soundbooth CS4


Czas trwania: 2 h 25 min
Ilość filmów: 37
Poziom: podstawowy, średni
Plik: RAR 1% dane naprawcze

Ten kurs to zestaw filmów instruktażowych, prezentujących od podstaw zasady pracy z programem Soundbooth CS4. Oglądając go poznasz interfejs programu, dowiesz się, jak otwierać i zapisywać pliki w różnych formatach, jak tworzyć własne nagrania i pracować z nagraniami wielościeżkowymi. Poznasz różne narzędzia i możliwości edycji nagrań: przycinanie, wyciszanie, manipulację głośnością, usuwanie niechcianych dźwięków i szumu czy zmianę długości nagrania. Dowiesz się również, jak obrabiać ścieżkę dźwiękową w plikach wideo. Zrozumiesz działanie takich narzędzi jak kompresor oraz będziesz w stanie stosować efekty dźwiękowe służące do zmiany brzmienia nagrań.

Adobe Soundbooth CS4 to program pozwalający na szybką, nieskomplikowaną obróbkę nagrań dźwiękowych. Został on stworzony dla osób, które nie zajmują się profesjonalnie obróbką dźwięku. Używanie go nie wymaga głębokiej znajomości zagadnień związanych z tą tematyką, pozwalając jednocześnie na otrzymywanie bardzo dobrych rezultatów.


Więcej >