Plik "Gwiezdne Wojny - Epizod IV - Nowa Nadzieja - (dubbing PL) 1977.avi"

● LEKTOR PL
● GATUNEK: Przygodowy, Sci-Fi
● ROK: 1977
● PRODUKCJA: USA
● WIDEO: 640X352

Gwiezdne wojny, epizod IV: Nowa nadzieja (ang. Star Wars, Episode IV: A New Hope) – chronologicznie czwarty, a jeśli chodzi o kolejność powstawania - pierwszy film z cyklu Gwiezdne wojny. Film opowiada o młodym Luke'u Skywalkerze, który chce zostać rycerzem Jedi, podobnie jak jego ojciec. Film wyreżyserowany został przez George'a Lucasa w 1977 roku i miał tytuł: Gwiezdne Wojny, bez żadnych epizodów i podtytułów.
Akcja filmu dzieje się 19 lat później od wydarzeń ukazanych w filmie Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów, 22 lata później od wydarzeń ukazanych w filmie Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów i 32 lata później od wydarzeń ukazanych w filmie Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo
Galaktyką wstrząsa wojna domowa. Rycerze Jedi, którzy strzegli międzygwiezdnego pokoju, zostali wytępieni przez Imperatora. Jednak siły rebeliantów, na czele z księżniczką Leią, odnoszą sukcesy. Udaje im się wykraść plany potężnej broni Imperium Gwiazdy Śmierci. Darth Vader ma odnaleźć bazę buntowników i odzyskać plany. Tymczasem księżniczka Leia Organa zostaje uwięziona, a wysłany przez nią sygnał z wezwaniem pomocy dociera do Luke'a Skywalkera (Mark Hamill). Ten postanawia wyjść naprzeciw przeznaczeniu i dołączyć do rebelii.
Aby pobrać ten plik musisz się zalogować.
Komentarze: